31 Temmuz 2011 Pazar

süperego zindanlarından kaçış

1
ben'i değerli kılan "yek" şey, ben'in parçalığı, akışkan ve evrenle bir olan yüzü/yüzleridir.

2
delilik ve boğuntu en büyük düşmanlarımızdır; ipleri süperegoya teslim etmişsek; kendimizi ve zarar verebileceğimiz diğer naif özneleri gözden çıkarmışız-demektir. tahakkümleri yıkan değil, tahakkümle beslenen özyıkım, süperego saltanatlarının lekesidir.

3
yaşama şans ver; süperego deliliğinden kaç.asıl devrimci güç, neşedir.

4
kendini dünyanın merkezine oturttuğunun farkında değil misin ey özne; o zaman sen tastamam bir nesnesin. dünyanın merkezi hiç olmadı-olmayacak!

5
dünyaya atılmışızdır; bu Heidegger ile öğrenilmiş bir bilgi de değildir, çok eski bir biliştir.9. gezegendi bizim evimiz, ana yüreğimiz. varlığın yarılmışlığını; ben'inde otorileştirme; yanlamasına ilerle, esne. kendinden bile; hele hiç emin olma. kendini seven en büyük devrimciler, en büyük zalimler.

6
üç şey insanı iyileştirebilir, deliliğinin kirinden arıdırabilir: utanç, inanç, aşk... neşeye şans ver-hep!

7
bildiğinden bu kadar emin olma, kişisel idelojilerin katılığı; özgürlükten feragatımza eşittir. çok inandığın siyah ve beyaz değil hayat; özgürlüğün kaçış çizgisi hep grilerde.

8
kemikleşmiş fikrini tanrının vahiysi sanma, göksel işrak varlığını internet ile duyurmaz.

9
aşk, bakım ister. iyileştirir beraberinde.süperegonun iktidarına karşı, aynı anda 2 kişiden başlayacak "örgütlenme"dir aşk. seni seviyorum..

10
şizofrenini besle; paranoyana karşı. paranoya; hep bir süperego buyruğu. içindeki faşist "ben".

11
karmaşıklık anksiyeteni besler, basitlikteki güzelliği kaçırma. asıl umut, duru olandır, saf güzellik.

12
ben'e karşı savaşta hınç'a değil, yaşama sarıl. bir insanın göz bebeklerinde parıldıyan-ondan taşan vaad, bizim tek umut ilkemiz.

13
hep geçmişi yaşayan, dayatan bir muhafazakar olma. çünkü süperego nostalji sever; eski anın güvenliğine sığınmış, kendini sever. yaşam an'dır; bugünü yaşamak, sahip çıkmak ise diriliş.

14
bu sabah kendimi yeniden yıktım, kendi yıkıntımdan yeniden doğabilmek için...

1 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.